Urmas Hõbepappel Orientalistikaringis. Loeng "Portselan Hiina ajaloos: esteetika, poliitika ja kaubandus"

Kolmapäeval kõneleb TÜ Aasia keskuse analüütik Urmas Hõbepappel Orientalistikaringis portselanist Hiina ajaloos.

Hiina keraamikal on mitme aastatuhande pikkune ajalugu, peegeldades erinevaid esteetilisi maitseid, poliitilisi pöördepunkte ja majanduslikke suhteid. Portselan – erilisest valgest savist kaoliinist, kvartsist ja põldpaost põletatud tugev keraamika – leiutati samuti Hiinas esimese aastatuhande lõpus ning 16. sajandiks oli see üleilmselt ihaldatud. Hiinas laiatarbekaubana kasutusel olnud esemeist said Euroopas luksuse ja staatuse sümbolid. Mis teeb hiina keraamika eriliseks, mida tähendab portselan hiina kultuuriloos ja kuidas portselan Euroopasse jõudis, sellest tuleb juttu Urmas Hõbepappeli loengus orientalistikaringis 12. mail.

Lähemalt uuritakse veebiseminaril:
Mis teeb hiina keraamika eriliseks?
Mida tähendab portselan hiina kultuuriloos?
Kuidas portselan Euroopasse jõudis?

Liitu Zoomi lingiga:

Info ja kontakt: Kristina Viin kristinaviin@gmail.com; 56486275
Orientalistikaringi toetavad Eesti Akadeemiline Orientaalselts, TÜ orientalistikakeskus ja Eesti Teaduste Akadeemia

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave