Uus semester toob ülikooli uue keskuse

Uus semester toob ülikooli uue keskuse.

8. septembril kl 12.00 toimub Tartu Ülikooli senati saali (Ülikooli 18, II korrus, aula kõrval) Tartu Ülikooli Aasia keskuse pidulik avaüritus. Aasia keskuse on asutanud Tartu Ülikooli struktuuriüksused: bio- ja siirdemeditsiini instituut, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, kultuuriteaduste ja kunstide instituut, maailma keelte ja kultuuride kolledž, majandusteaduskond, usuteaduskond ning ökoloogia- ja maateaduste instituut. Keskuse peaeesmärgina arendada välja kestlik rahvusvaheliselt tunnustatud Aasia kompetents, mis aitab Eesti arengule kaasa oma pädevuse rakendamise ja rahvusvaheliste koostöövõrgustike kaudu. Keskuse tegevus ei ole piiratud üksnes Hiina, Jaapani, Korea või Indiaga, vaid hõlmab ka Lähis-Ida maid ja Türgit.

Konsortsiumi ülesanded ei piirdu vaid ülikooli võrgustiku loomisega, keskuse ülesanne on aidata kaasa ka 2018. aasta sügisel Tartu ja Tallinna ülikoolide ning Tallinna tehnikaülikooli koostöös avataval magistri õppekava välja töötamisele. Lisaks uute ekspertide leidmisele soovitakse rakendada Tartu ülikooli aasia teadlas, kelle kanda jäävad ühises õppekavas eelkõige Aasia julgeoleku, religiooni ja poliitikaga seotud ained.