Välisministeerium toetab Tartu Ülikooli tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute magistriõppe nelja üliõpilast

Välisministeerium ja Tartu Ülikool sõlmisid toetusleppe, mille kohaselt katab Välisministeerium tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute magistriõppes kahe üliõpilase õppetasu. Ministeerium toetab juba kahte sama õppekava järgi õppivat magistranti, nii et kokku saab stipendiumi neli tudengit.

„Aasia ja Lähis-Ida on kiiresti arenevad piirkonnad ning me vajame inimesi, kes tunnevad põhjalikult neid regioone, et oma välispoliitikas nende spetsiifikaga arvestada,“ sõnas Välisministeeriumi kantsler Rainer Saks. „Tartu Ülikool valmistab ette häid spetsialiste ja meil on hea meel toetada just nendele piirkondadele spetsialiseeruvaid tudengeid,“ lisas ta.

Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute õppekava programmijuhi Eva Liiase sõnul viib selline koostöö Välisministeeriumiga üliõpilased seminariruumidest välja ja pakub nendele ka praktilist kogemust. "Sellest on kindlasti abi nii eri teooriate ja probleemide analüüsimisel ning mõistmisel kui ka hiljem tööturul. Sellisest ülikooli ja Välisministeeriumi suhtlemisest võib tekkida nii mõnigi uus koostöövorm," märkis Liias.

Toetuslepe on osa 2019. aastal Välisministeeriumi ja Tartu Ülikooli vahel sõlmitud koostöö raamlepingust. Selles nähakse ette erinevaid õppe- ja teadusvaldkonna tegevusi, näiteks täiendusõpe, konsultatsioonid ja praktika Välisministeeriumis.