Vladimir Sazonov pälvis Peeter Tulviste stipendiumi

Reedel, 22. veebruaril ülikooli aulas toimuval Eesti Vabariigi 101. aastapäeva kontsertaktusel anti üle Peeter Tulviste mälestusstipendium. Tänavuse 5000 euro suuruse Peeter Tulviste stipendiumi pälvis Tartu Ülikooli Lähis-Ida uuringute vanemteadur Vladimir Sazonov.

Professor Peeter Tulviste mälestusfond on loodud 2017. aasta sügisel ja mälestusstipendium antakse välja teist korda. Fondi eesmärk on toetada ja tunnustada üliõpilasi ja noorteadlasi, kes on ühiskondlikult aktiivsed ning panustavad oma silmapaistva õppe- ja teadustööga Eesti ühiskonna edendamisse. Stipendium on mõeldud Tartu Ülikoolis õppivale või töötavale magistri- või doktorikraadiga isikule, kes on oma teadustööga andnud olulise panuse inimese kultuurilise olemuse mõistmiseks.

Peeter Tulviste stipendiumi pälvinud Vladimir Sazonovi peamised teadustöö suunad on Vana-Lähis-Ida kultuurilugu ja riikide ajalugu, tänapäeva julgeoleku probleemid, riiklik ideoloogia ja propaganda, islamisisesed konfliktid ning Venemaa hübriidsõda. Tartu Ülikooli üldajaloo dotsendi Mait Kõivu sõnul on Vladimir Sazonov rahvusvaheliselt tunnustatud muistse Mesopotaamia ja Anatoolia (Hetiidi) ajaloo ja kultuuri asjatundja ning vaieldamatult üks juhtivaid vanade kultuuride uurijaid Eestis. Vladimir Sazonovi asjatundlikkus ei piirdu üksnes muistsete riikide ja kultuuridega, vaid ulatub ka tänapäeva rahvusvahelistesse suhetesse, olgu selleks siis Eesti ja Venemaa suhted või meid kõiki mõjutav olukord Lähis-Idas.

Lisaks pälvis Vladimir Sazanov tunnustuse TÜ Rahvusvaheliste Suhete Ringi (RSR) poolt. Igal aastal jagavad RSRi liikmed välja tiitli Eesti parim välispoliitiline kirjutaja. Auhinnale kandideerivad kõik, kes on eelmise aasta jooksul Eesti ajakirjanduses kirjutanud ning kes ei ole RSRi või TÜ politoloogia osakonnaga seotud.  Sel aastal pälvis tunnustuse orientalist Vladimir Sazonov, kes on Eesti lugejale avanud nii Lähis-Idas toimuvat kui Venemaa infosõja strateegiaid. Vladimir Sazonov on kutsutud RSRile loenguga esinema ning talle antakse üle auhinda sümboliseeriv meene.