Author:
erakogu

Dr. Bhutia külalisloengud Indias

Aasia Keskuse teadur Kikee Doma Bhutia pidas Indias kaks külalisloengut, mis keskendusid nii Sikkimi rahvuslikele narratiividele kui ka rahvaluulele ja klassifikatsioonižanritele.   

 5. detsembril pidas Dr. Bhutia külalisloengu Stella-Maris College'is (Chennai, Lõuna-India). Loeng pealkirjaga "Beyul Demojong (Peidetud maa viljakas orus): Sikkimi elatud lugude ja rahvajuttude žanri uurimine", keskendus Sikkimis levinutele ja levivatele rahvuslikele narratiividele. Loengus käsitles dr Bhutia narratiivide rolli kollektiivses identiteedis ning rahvuslike ja etniliste identiteetide taaselustamist sikkimlaste seas.   

Tema teine külalisloeng toimus 14. detsembril Põhja-Bengali Ülikoolis (Lääne-Bengal, Ida-India). Ettekanne pealkirjaga "Sissejuhatus rahvaluulesse ja klassifikatsioonižanridesse" tutvustas rahvaluulet ja erinevaid klassifikatsioonižanreid. Ka Eestit ja seal elamist isiklike kogemuste kaudu ning seda, mis tunne on õppida Tartu Ülikooli folklooriosakonnas.   

#koostöö #rahvusvaheline
õrgetasemeline delegatsioon Omaanist arutas koostöövõimalusi Tartu Ülikooliga

Kõrgetasemeline delegatsioon Omaanist arutas koostöövõimalusi Tartu Ülikooliga

#instituudist #koostöö #rahvusvaheline
Kohtumine Hue Ülikooli rahvusvahelisete suhete ülikooliga

Ülikooli teadlased alustavad koostööd Vietnami kolleegidega

#rahvusvaheline #teadus
Eesti Teadusagentuur (ETAG) koos Jaapani Teaduse Edendamise Ühingu (JSPS) Stockholmi esinduse ja Jaapani Suursaatkonnaga ühisseminar

Eesti Teadusagentuur (ETAG) koos Jaapani Teaduse Edendamise Ühingu (JSPS) Stockholmi esinduse ja Jaapani Suursaatkonnaga ühisseminar