Autor:
erakogu

Ene Selart ja Urmas Hõbepappel külastasid valdkondlikke võrgustikke

Märtsi lõpus külastasid Ene Selart ja Urmas Hõbepappel valdkondlikke võrgustikke.

Ene Selart osales konverentsil “Japan and Japanese Studies in the 21st Century”, mida korraldas Copenhagen Business School. 24.-25. märtsini toimunud üritus tõi kokku Põhjamaade japanoloogid. Ettekannete teemade spekter ulatus sotsiaalteadustest humanitaariani: arutluse all olid nii Jaapani uuringute arengusuunad Põhjamaades kui ka Jaapani majanduskoostöö Euroopa Liiduga.Konverentsi lõpetas ümarlaud, kus debateeriti eriala vajaduste, järelkasvu ning Põhjamaade ülese japanoloogide koostöö võimaluste teemal. Kõrgetasemelist kohtumist toetas Scandinavia-Japan Sasakawa Foundation.

Samal ajal oli Urmas Hõbepappel Cambridge’I ülikooli geopoliitika keskuse (Centre for Geopolitics) Hiina-Balti sümpoosiumil. Vabas õhkkonnas arutati Hiina mõju üle Balti mere piirkonnas, eelkõige Eestis, Lätis ja Leedus. Peamised teemad puudutasid Hiina pehmet jõudu, majandussuhteid ja Hiina koostööd Venemaaga. Tõdeti, et Hiina vähene majandusalane koostöö Eesti ja teiste Balti riikidega on üks põhjus, miks Peking ei ole siin maailma nurga suutnud palju mõjujõudu saavutada. Loodetavasti toimub järgmine sarnane üritus koos meie Cambridge'i kolleegidega juba aasta pärast Tartus.

JapDel

Jaapani delegatsioon: eestlased on veenvalt näidanud, miks Ukrainat peab toetama ja Venemaa tuleb peatada

Taiwan

Keskus ootab Taiwani-uuringute külalisprofessori kohale kandidaate