Autor:
Erakogu

Hõbepappel Kuku raadios ÜRO Hiinat kritiseerivast raportist

Meie analüütik Urmas Hõbepappel kommenteeris täna Kuku raadio saates "Ärataja" sel nädalal ilmunud ÜRO raportit, mis toob välja inimõiguste rikkumisi Hiinas. Lühikese intervjuu käigus rõhutas Hõbepappel järgmist: 

  • Pekingi silmis on Ida-Türkestan tähtis kui geostrateegiline puhvertsoon Kesk-Aasias. Samas on Ida-Türkestan oluline kaubandusarter Uue Siiditee initsiatiivis ning piirkond, kus on Pekingi majandusplaanide täideviimiseks asendamatud maavarad.
  • Hiina Kommunistlik Partei usub, et neil on “tõemonopol”, et nemad teavad, milline üks õige ühiskond peab olema. Pekingi silmis on uiguurid potentsiaalselt ühiskonda õõnestav rahvusgrupp, kes ei ühildu selle ideaalkuvandiga. Uiguuride ja teiste moslemitest Ida-Türkestani elanike tagakiusamiseks kasutab Peking ära läänes loodud terrorismivastast narratiivi. 
  • ÜRO Inimõiguste Ülemvoliniku raportil on suur sümboolne tähendus. Samas tõlgendatakse seda Pekingis kui lääne ja eelkõige Ameerika Ühendriikide tööriista, et pidurdada Hiina arengut. Raport ilmselt õgvendab ÜRO kui ühe rahvusvaheliste suhete alustala autoriteeti Hiina silmis.

Kuula saadet järgi siit - https://kuku.pleier.ee/podcast/arataja/139554

Helen Haas

Kas Lähis-Idas on ruumi demokraatiale?

Aasiateemalise teadlikkuse tõstmise minut

Teadlikkuse tõstmise minut

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismi poliitilisest jõust Lähis-Idas