Hõbepappel taliolümpiamängudest Kuku raadios

Keskuse analüütik Urmas Hõbepappel andis kolmapäeval, 2.02 intervjuu Kuku raadio saates "Kuku pärastlõuna" eesootavatest taliolümpiamängudest.

Arutelus avas ta lähemalt Pekingi olümpiamängude poliitilist, julgeolekualast ja kultuurilist mõõdet nii Hiina sõitnud sportlastele kui laiemalt kogu maailmale. Hõbepappel tõi ta välja, et Hiina Kommunistlikule Parteile (edaspidi HKP) annab õiguse autoritaarselt valitseda veendumus, et nad on tõe tuvastanud ega pea seetõttu ühiskonda kuulama. "Seetõttu usub HKP, et teisitimõtlejaid võib karistamatult taga kiusata ja vähemusi vaenata" sõnas analüütik. Sportlased, kes praegu olümpial osalevad, ilmselt taga ei kiusata.

Samas ta nentis, et halvim, mis nendega juhtuda võib, on maalt väljasaatmine, ja seda ka vaid juhul, kui sportlased võtavad sõna Hiina riigi vastu. Oluline on aga Hõbepapli sõnul välja tuua, et Olümpiamängud on HKP-le viis, kuidas maailmale näidata, et Hiina on tähtis. "Aga vast veelgi olulisem on näidata oma rahvale, et ollakse võimelised korraldama nii suurejoonelisi üritusi!".

Ismet Suleimanov

Ismet Suleimanovi magistritöö krimmitatarlaste kollektiivsest traumast pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi

Wei Chen

Wei Cheni magistritöö Hiina Ida-Minyagi ennete süsteemi kohta pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid