Autor:
Erakogu

Kõrgetasemeline delegatsioon Omaanist arutas koostöövõimalusi Tartu Ülikooliga

16. mail külastasid Omaanis asuva Sultan Qaboosi Ülikooli esindajad Tartu Ülikooli.

Külalised huvitusid eestkätt Tartu Ülikooli infotehnoloogia ja genoomika erialadest ja teaduskoostööst. Omaani delegatsiooni liikmed kohtusid lisaks rektor Toomas Asserile ka Johan Skytte poliitikauuringute instituudi, ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse ning kultuuriteaduste instituudi esindajatega. Samuti räägiti Aasia keskuse ja usuteaduskonna esindajatega võimalikust koostööst araabia keele ja islami õpetamisel.

Kohtumisel arutati kahe ülikooli võimalusi teaduskoostööks, sealhulgas üliõpilaste ja õppejõudude õpi- ja teadusrändeks. Visiidi käigus väisas välisdelegatsioon ka Delta keskust, geenivaramut ja ettevõtet Positium OÜ.

JapDel

Jaapani delegatsioon: eestlased on veenvalt näidanud, miks Ukrainat peab toetama ja Venemaa tuleb peatada

Taiwan

Keskus ootab Taiwani-uuringute külalisprofessori kohale kandidaate