Lõuna-Korea külalisprofessori Gyu-chan Jeon'i loeng 11.10

Orientalistika seminaris peab kolmapäeval, 11. oktoobril kell 18:15 Tartu Ülikooli peahoone (Ülikooli 18) auditooriumis 228 loengu Lõuna-Korea külalisprofessor Gyu-chan Jeon.

Loen toimub inglise keeles ja kannab pealkirja "The Japanese Ukiyo-e and the European Impressionism, but the Korean Poongsokwha (風俗畵)?"

Professor Gyu-chan Jeon on Korea Riikliku Kunstiülikooli (K-Arts: Korean National University of Arts; School of Film, Television and Multimedia) õppejõud, kes sügissemestril osaleb Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi töös. Koduülikoolis õpetab ta erinevaid meedia, kommunikatsiooni ja kultuuriuuringute aineid. Prof Jeon’i teadustöö hõlmab linnaruumi, rahvusküsimuste, ajaloo- ja mäluteemade käsitlust Lõuna-Koreas ja laiemalt kogu Aasias. Eriti paelub teda kultuuridevaheline kommunikatsioon ning tal on plaanis koguda Eestis algmaterjali oma edasise uurimistöö jaoks. Vt lähemalt siit.

Loengu tutvustus inglise keeles: "It is now well known that the (post)Impressionism of Europe has been influenced significantly by the ukiyo-e tradition of/from Japan. In the presentation the ukiyo-e will be examined as a phenomenon of mass media and everyday mass culture/life of new urbanity. By introducing a famous Korean painter named Yoon Bok Shin, the presenter will try to evaluate  the similar features/styles/esthetics in his trendy secular paintings."

***

Kolmapäeval, 18. oktoobril jätkub Ida klassikalise teksti tõlkeseminar, kus uuritakse ja tõlgitakse Vana-India tuntuima budistliku mõttetarga Nāgārdžuna (2. sajand) värssteksti Ratnavālī  (“Aardevanik”), milles kaunis poeetilises vormis antakse nõuandeid targaks ja kõlbeliseks eluks. Tõlke ja uurimistöö põhineb teksti sanskriti-, tiibeti-, hiina- ja ingliskeelsel versioonil. Järgmiseks korraks palutakse läbi lugeda ja ette valmistada esimesed 20 salmi.

Loengutesse ja seminaridesse on oodatud kõik huvilised ka vabakuulajatena. Vaata lähemat tutvustust ja jooksvat infot orientalistika seminari kodulehelt.

Märt Läänemets mart_laanemets [ät] yahoo.com
Teet Toome teettoome [ät] yahoo.com