Tartu Ülikooli Aasia keskus pälvis Jaapani suursaatkonnalt tänukirja

Tartu Ülikooli Aasia keskus pälvis Jaapani suursaatkonnalt tänukirja. Jaapani suursaadik Hajime Kitaoka andis tänukirja üle üritusel, millega tähistati 100 aasta möödumist Eesti ja Jaapani ametlike suhete ning vastastikuse sõpruse algusest.

13. oktoobril andis Jaapani suursaadik Hajime Kitaoka Tartu Ülikooli peahoone aulas Tartu Ülikooli Aasia keskusele üle tänukirja Jaapani ja Eesti vastastikuse mõistmise ning sõpruse edendamise eest.

Tänukirja vastu võtnud Aasia keskuse juhataja Elo Süld tõstis esile senist edukat koostööd saatkonnaga. „Saatkonna toetusel on ülikoolis arendatud õppe- ja teadustegevust, näiteks korraldatud Jaapani uuringute teemal suvekool, samuti on välja andmisel raamat Jaapani ja Eesti suhetest,“ ütles Süld. Ta lisas, et kumbki pool näeb ka edasise koostöö võimalusi, eriti Jaapani-alase pädevuse arendamisel ülikooli teadlas- ja üliõpilaskonnas.

Tähtpäeva auks toimus 14. ja 15. oktoobril Tartu Ülikoolis konverents „Majandus ja kultuur Euroopa Liidu ning Jaapani vahel“, millest võtsid osa ka Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, Eesti suursaadik Jaapanis Väino Reinart ja Jaapani suursaadik Eestis Hajime Kitaoka. Konverentsi projektijuhi, Tartu Ülikooli Aasia keskuse Jaapani koordinaatori Ene Selarti sõnul oli aastapäeva tähistamine oluline ajalooline sündmus, mis näitab Jaapani suursaatkonna ja Tartu Ülikooli head koostööd kahe riigi majandus- ja kultuurivaldkonna edendamiseks.