Prof Seongnae Kim loeng "The Work of Memory: Ritual Laments of the Dead and Korea's Cheju Massacre"

2. mail kell 16.15 peab Tartu Ülikoolis (Ülikooli 16– 212) Lõuna-Korea Sogangi Ülikooli prof. Seongnae Kim loengu "The Work of Memory: Ritual Laments of the Dead and Korea's Cheju Massacre"

Seong Nae Kim (김성례, 金成禮) on Seoulis asuva Sogangi ülikooli religiooniuuringute professor ja ajakirja Journal of Korean Religions peatoimetaja. 1989. aastal kaitses ta Michigani Ülikoolis antropoloogia-alase doktoriväitekirja teemal “Vägivallakroonikad ja leinarituaalid: Cheju šamanism Koreas”. Ta on avaldanud töid religiooniantropoloogiast, šamanismist, rahvausundist, surma- ja leinarituaalidest ning mälu- ja sugupooleuuringutest. Tema teadustöö keskmes on külma sõjaga seotud vägivald, trauma ja rituaalne tervenemine. Praegu kirjutab ta raamatut, mille esialgne pealkiri on “Vägivald ja kultuurimälu Koreas”. Prof Seong Nae Kimi teadustöid on ilmunud järgmistes ajakirjades: Journal of Ritual Studies, Diogene, Inter-Asia Cultural Studies, Traces, Asian Folklore Studies, Korean Shamanism, Journal of Korean Anthropology, and Journal of Religion.