Doktorikool ja koostöö Jaapani ülikoolidega

25.-26.09 toimunud doktorikool-konverents “The challenges of information society: a Japanese perspective” tõi kokku üle 15 esineja Jaapani ja Euroopa ülikoolidest ning ligi 70 osalejat.
Ürituse eesmärk oli arutleda selle üle, kuidas astuda vastu 21. sajandi ülesannetele, aga säilitada samal ajal oma ainulaadset kultuuri ja identiteeti.

Kõnelejad mitmeist Euroopa ja Euroopa ülikoolidest lähtusid küsimuse püstitusele väga interdistsiplinaarselt, käsitledes seda nii tehnoloogia innovatsiooni, kaasaja kirjanduse, atüüpilise töötamise või ülikoolide rahvusvahelistumise nurga alt.

Kahepäevasele üritusele järgnes teadlaste vaheline koosolek, et luua alus ühisele koostööle Tartu Ülikooli ja Jaapani ülikoolide vahel.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Aasia keskus, kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool, majandusteaduse ja innovatsiooni doktorikool, käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikool, haridus- ja kasvatusteaduste doktorikool, kultuuriteaduste instituut, majandusteaduskond, õigusteaduskond ning maailma keelte ja kultuuride kolledž. Ürituse toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA) ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkond.