Hiina kalendri uusaasta üritused Tartus

Reedel, 16. veebruaril kell 20.00, Tartu Raekoja saalis: Iidseid hiina klassikalisi viise esitab FA Schola ansambel koosseisus:

Raho Langepp – dizi, dongxiao, xun
Lilian Langsepp – guzheng
Janno Mäe – kellamäng, löökpillid

FA Concerto on traditsioonilisi hiina uusaastakontserte korraldanud juba 18 aastat. Lisaks muusikale on aastate jooksul korraldatud hiina sügavamat kultuuritausta avavaid loenguid, tutvustatud kokakunsti, kalligraafiat, tantse ning võitluskunste. Lisaks Tartule ja Tallinnale on jõutud veel paljudesse teistessegi Eesti linnadesse.

Meie eesmärgiks ei ole olnud asendada meile tavapäraseid uusaastatraditsioone Kaug-Ida uusaasta aja ja kommetega; oleme püüdnud kasutada Kaug-Ida uusaastat (mis on tänapäevani tähtsaim püha Hiinas) justkui aknana, mille kaudu võime heita pilgu Kaug-Ida, eelkõige aga hiina kultuuri väga rikkasse ja värviküllasesse pärandisse. Tähelepanu keskmes on alati olnud varasem klassikaline muusika ja kultuur laiemalt.

Kutsume kõiki ka sel aastal koos meiega ette võtma väikest rännakut iidsesse hiina muusikakultuuri ja osa saama hiina traditsiooniliste pillide lummavast kõlast.

Piletid hinnaga 10 € on saadaval enne kontserdi algust kohapeal.
Lisainfo: http://festivitas.ee/index.php?id=10970

Laupäeval, 17. veebruaril kell 17.00 tutvustavad kuu-kalendri uusaasta Vietnami traditsioone International Student Ambassadors ja Tartu Rahvusvaheline maja. Üritus toimub inglise keeles ja on tasuta, kuid vajalik on etteregistreerimine.

Ürituse kirjeldus inglise keeles:

The ISA and International House Tartu invite you to the Lunar New Year in Vietnam festival.
Together with Vietnamese students, we bring you the distinctive festival spirits of Vietnamese people during their New Year.

P.S Registration is mandatory! REGISTER by sending a message to the page of International House Tartu or an e-mail to register@internationalhouse.ee

In the event, we will introduce to you the origin of the festival, traditional customs, food, and festive activities of Vietnamese people. You will have a unique opportunity to taste some Vietnamese food, play Vietnamese traditional games, receive Vietnamese lucky words, and join a Vietnamese dance.

The event program* is as follows.

17.00 – 17.10: Opening
17.10 – 17.30: Presentation on Vietnamese Lunar New Year
17.30 – 18.00: Workshops (Calligraphy, Traditional Games, Charity)
18.00 – 18.45: Vietnamese Bamboo Dance
18.45 – 19.00: Quiz and Closing

*The organizers have the rights to make changes to the event program.
The event is conducted in English. The event is free of charge.
More information: https://www.facebook.com/events/802152143302436/?active_tab=discussion

17. veebruaril tähistatakse Hiina uusaastat suurejooneliselt ka Tallinnas Vabaduse väljakul.

Kollase maakoera aasta saabumise puhul tulevad Eestisse Pekingi Hiina orkestri muusikud traditsiooniliste pillidega, tantsijad Pekingi kaasaegse tantsu trupist, võitluskuntside artistid, Hiina jääskulptorid ja kunstnikud, kes esitlevad Hiina ajaloolist puulõike ja emailitehnika kunsti.

Lisaks kaugetele külalistele saab Vabaduse väljaku laval näha Eesti Wushu harrastajaid spordiklubist Julged, Tai-Chi Spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika Tantsustuudio tule-show'd. Platsil pakutakse Hiina roogasid ja kaupu.

Teist aastat järjest valmivad pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutavad skulptuurid koeri.

Ajakava:

12.00: Platsil Hiina söök ja kaubad; skulptorid valmistavad koera kujusid
16.00:   Kontserdi algus
ca 17.30:  Tule-show koera-aasta saabumise puhul

Üritus on tasuta.

Lisaks on 14.-19. veebruaril Vabaduse väljakul avatud Hiina fotonäitus.

Tallinnas toimuvad Hiina uue aasta pidustused toimuvad Tallinna Kultuuriameti, Pekingi Kultuuribüroo ja Hiina Suursaatkonna koostöös.