Jätkub loengusari Ida mõtteloo baastekstid

Sellel kevadsemestril jätkab orientalistikaseminar läinud sügisel alanud menuka loengusarjaga "Ida mõtteloo baastekstid"

Esimeses loengus sel kolmapäeval, 20. veebruaril algusega kell 18:15 Tartu Ülikooli peahoone (Ülikooli 18) auditooriumis 228 kõneleb TÜ orientalistika dotsent Märt Läänemets budismi pühakirjakogumikust "Tripitaka". Loengus "Tripiṭaka – budismi algpühakiri? tutvustatakse Tripitaka struktuuri ja koostist, selle ajaloolise kujunemise küsimusi ning versioone eri keeltes ja traditsioonides.

Kuulama ja arutlema on oodatud kõik huvilised.

Loengusarja "Ida mõtteloo baastekstid II" järgmised loengud kevadsemestril:

6. märts                    Mahajaana suutrad – budismi uus laine või algsõnum uues kuues? (Märt Läänemets)

20. märts                  Avesta – Muinas-Pärsia püharaamatu baastekstid (Lidia Leontjeva)

3. aprill                      Veedad – India iidseimad tarkusetekstid (Teet Toome)

17. aprill                    Talmud – juudi pühakiri? (Anu Põldsam)

8. mai                        Gilgameš, Hammurapi ja teised Muistse Mesopotaamia baastekstid (Amar Annus)

22. mai                      Üliõpilaste ettekanded

Kõik loengud toimuvad samal kellaajal ja samas kohas: kell 18:15-19:45 Tartu Ülikooli peahoone (Ülikooli 18) auditooriumis 228.

Vt ka Orientalistikaseminari koduleht: https://sisu.ut.ee/orientalistika

Orientalistikaseminari õppejõud: