Keskuses alustas praktikat CAMES-e üliõpilane Kertu Märtson

Meil on hea meel teatada, et märtsi algusest on keskuse juures praktikant Kertu Märtson. Särasilmne ja tegus Kertu on "Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute" II aasta magistrant, keda kevadel ootab lõpetamine. Loe lähemalt, mis teda Aasia juures kütkestab, miks ta valis keskuse praktikapaigaks ja mis on tema kultuurisoovitus Aasia huvilistele. 

1. Milline on sinu seos Aasiaga?

Asusin 2015.aastal riigiteadust bakalaureuses õppima, kus minu eriliseks huviks ja fookuseks kasvas Aasia, eriti Hiina. Kirjutasin lõputöö keskendudes Hiina ja Eesti vahelisele dialoogile inimõiguste teemal. Aasia olen reisimas käinud Tais, magistrisse astudes oli suur soov ka Hiinat külastada, kuid praguse pandeemia olukorraga on igasugune reisimine meelest läinud.

2. Miks asusid õppima CAMES-e õppekavale?

CAMES õppekavast kuulsin läbi Urmase, kes ka minu bakalaureuse lõputööd juhendas. Kuna Aasia mind huvitab, otsustasingi, et CAMES õppekava on just minule sobilik. Magistris õpitud ajaga olen samuti enim keskendunud olnud inimõigustele ja julgeolekule Aasias. Samuti sain 1.5 aastat õppida Hiina keelt, mis vajaks veel palju praktikat, kuid mille õppimine oli tõeline väljakutse.

3. Mida uurid magistritöös ja miks just seda teemat?

Magistritöös uurin, milliseid strateegiaid on Euroopa Liidu riigid loonud Hiinaga inimõiguste teemade püstitamiseks ning millised vastastikkused programmid on olnud kõige kasumlikumad. Mida ja kuidas täpselt käsitlen, selgubki töö lõpuks.

4. Millega tegeled praktika ajal ja miks just soovisid keskuse juurde tulla?

Praktikal olles Aasia keskuses on minu ülesandeks ürituskorraldus- ja turundus: osalen Arvamusfestivali sisu loomisel ja korraldan koostöös keskusega 1-2 rahvusvahelist webinari, mis keskenduksid mõnele kindlale teemale või Aasia riigile. Keskuses on tihedalt seotud ka CAMES programmi toetamise ja edasiarendamisega, mistõttu tundus õige olla seotud AK-ga. Läbi ürituskorralduse saan teostada seda mida mulle kõige enam teha meeldib – mõelda, millest inimesed võiksid teada, kuulda ja kaasa arutleda ning anda neile selleks vajalikud vahendid ja platvormid.

5. Millega soovid tegeleda tulevikus?

Olen oma iseloomult üsna vabalt voolav inimene – haaran kinni põnevatest väljakutsetest, mis mind proovile võiksid panna, seetõttu ei oska kindlalt öelda, mida tulevik minu jaoks toob. Siiski saladuskatte all võin öelda, et Aasias reisimine ja töötamine valitsusorganite juures on mu üks unistusi, mille kindlasti tulevikus realiseerin.

6. Kultuurisoovitus või fakt, mida kindlasti Aasia kohta peaks tegema, teadma, kogema?

Reisige! Jällegi, praeguses olukorras üsna nukker soovitus, aga tulevikus nii palju kui võimalik, siis haarake kinni võimalustest töötada ja reisida Aasias. See kultuuriruum on nii põnev ja teistsugune, et seda peab ise kogema! Kas teadsid, et Facebook ja Google on Hiinas keelatud? Neid saab kasutada, kui kasutad VPN-i!