Koolitus - kultuuride erinevused äris: Jaapan

 

Kultuuride erinevused äris: Jaapan

 

Tartu Ülikooli Aasia keskus kutsub Jaapani turgudest huvitatud ettevõtjaid täienduskoolitusele.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade jaapani ühiskonnast, kultuurist, kommetest, igapäevaelust ja usalduslike suhete loomisest jaapanlastega ning anda teadmisi ärivõimalustest Jaapani turgudel.

Koolitus toimub 23. augustil 2017. aastal Tartu ülikooli Philosophicumi õppehoones (Jakobi 2) auditooriumis 114.

Koolituse hind on 56,4 eurot, mis sisaldab osalustasu ja kaht kohvipausi. Koolituse läbinud saavad Tartu ülikooli täienduskoolituse tunnistuse.

Koolitusele saab registreeruda kuni 11. augustini Tartu ülikooli õppeinfosüsteemis.

Koolituse ajakava

9.45–10.00 registreerumine

10.00–11.30 Lühiülevaade tänapäeva Jaapani ühiskonnast – Tartu ülikooli jaapani keele õpetaja Eri Miyano

11.30–12.15 lõuna

12.15–13.00 Kuidas teha äri Jaapanis? – EASi projektijuht Liisi Karindi

13.00–13.30 ALPAKA ekspordikogemus Jaapanis – Decoreter OÜ müügijuht Maarja Suiste

13.30–13.45 kohvipaus

13.45–14.15 PharmaSynth ASi kogemus Jaapani turul – PharmaSynth ASi tegevdirektor Jukka Veli Hiltunen (PhD)

14.15–14.45 Mountain Loghome’i ekspordikogemus Jaapani turul – Mountain Loghome’i esindaja

14.45–15.00 kohvipaus

15.00–15.45 arutelu – moderaator Tartu ülikooli jaapani keele õpetaja Eri Miyano

 

Koolitus toimub koostöös ettevõtetega, kellel on ärikogemusi Jaapani turgudel.

ALPAKA on 2007. aastal loodud Eesti juurtega bränd, mis ühendab Peruu Andidest pärit kvaliteetse materjali ja põhjamaise disainikeele. Kõrgeid standardeid ja parimaid käsitöötraditsioone järgides toodame alpaka villast ja nahast nii sisustus- kui ka moetooteid.

PharmaSynth AS on firma, mis tegeleb uute kemikaalidega, mida kasutatakse inimeste tervise uurimiseks n-ö PET-meetodi abil. Uuritavale patsiendile antakse väga väike kogus kemikaali ja jälgitakse, mida see kemikaal kehas teeb ja kuhu ta kehas liigub. PET-meetodi abil on võimalik avastada näiteks vähkkasvajaid ja hinnata nende levikut kehas. PharmaSynthi meeskond tegeleb üle 50 molekuliga ja igal aastal toodetakse mitu uut molekuli. PharmaSynth ASi on üks väheseid firmasid maailmas, mis toodab selliseid molekule ja müüb neid globaalselt.

Mountain Loghome projekteerib, toodab ja püstitab masintoodetud palkmajasid, post ja tala stiilis majasid ning elementmajasid. Firmal on üle 20 aasta kogemusi ning ehitatud on üle 800 maja 40 riiki. Meie peamised eksporditurud on Norra, Jaapan ja Saksamaa. Jaapaniga on  koostööd tehtud üle 10 aasta.

 

Koolitajad

Eri Miyano töötab Tartu ülikoolis jaapani keele õpetajana.

Liisi Karindi on EASi Aasia infokeskuse juht ja nõustamisteenuste arendaja. Aasia infokeskus pakub Eesti eksportööridele tuge kaugetele turgudele, nagu Hiina ja Jaapan, sisenemisel.

Maarja Suiste on omandanud bakalaureusekraadi Tartu ülikoolis majanduse ja ärijuhtimise alal ning magistrikraadi Tallinna ülikoolis Aasia uuringute alal. On õppinud jaapani keelt kokku üle 7 aasta ning õppinud välisvahetuse raames Jaapani Tsukuba ülikoolis. Alates 2013. aastast töötab ettevõttes Decoreter OÜ ekspordivaldkonnas regiooni müügijuhina fookusega Jaapani ja Prantsuse turul.

Jukka Veli Hiltunen on töötanud Helsingi ülikoolis raadiokeemia dotsendina, Tartu ülikoolis on ta olnud üheksa aastat külalisprofessor. Ta on asutanud kaks firmat. Neist esimese lõi ta Soomes 1992. aastal ja töötas seal ligikaudu 10 aastat. Seejärel tuli Eestisse ja asutas PharmaSynth ASi.

 

Kontakt
Triinu Laar
täiendusõppe koordinaator
humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Tartu Ülikool
triinu.laar@ut.ee
+372 5567 8520

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!