Magistriõppekava "Tänapäeva Aasia ja Lähis-ida uuringud" kandideerimine kestab pühapäevani, 15.03. Kandideerida saab veebilehel ut.ee/cames.

Ingliskeelne magistriõppekava “Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringud”, inglise keeles Contemporary Asian and Middle Eastern Studies, tutvustab nende piirkondade majandusi, poliitikaid, ühiskondi, keeli, kultuure ja religioone. Interdistsiplinaarne õppekava võimaldab tegeleda huvi pakkuva fookusega, näiteks Aasia ja Lähis-Ida riikide majanduse ja ettevõtlusega, poliitiliste arengutega, demograafilise olukorra ja rändega. Õpingute käigus saab tutvuda valitud piirkonna kultuuride ja religioonidega ning analüüsida traditsioonide mõju tänapäeva maailmale. Olulist rõhku pannakse valitud riigi või piirkonna keele õppele.

Individuaalset arengut soodustav magistriõppekava võimaldab üliõpilasel uurida just talle huvi pakkuvat piirkonda ja teemat. Võimalik on õppida Aasia ja Lähis-Ida piirkondade keelt ja kultuuri, kuid keskenduda saab ka majandusele või poliitikale. Õppima saab kandideerida kuni 15. märtsini veebilehel ut.ee/cames.

Eestlastest üliõpilastel on võimalik kandideerida ka Välisministeeriumi stipendiumile, mis katab õppemaksu. Stipendiumite pakkumine on üks osa Välisministeeriumi ja Tartu Ülikooli koostööleppest, mille eesmärk on tugevdada Eesti välisteenistuse võimekust muutuvas rahvusvahelises keskkonnas.

Lisateave: Urmas Hõbepappel, Tartu Ülikooli magistriõppekava „Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute“ programmijuht, 516 8744, urmas.hobepappel@ut.ee

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"2671361","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]