Seminar „Eesti ja Hiina suhted: uue visiooni otsinguil“

Aeg: 4. aprill 2019 kell 14.00–15.30
Koht: Tartu Ülikooli Tallinna esindus, Teatri väljak 3–311
Esineja: Urmas Hõbepappel, Aasia poliitika nooremteadur

Loeng-seminaris „Eesti ja Hiina suhted: uue visiooni otsinguil“ räägitakse Eesti ja Hiina suhete minevikust, olevikust ja tulevikust, vaadeldakse olulisemaid koostöövaldkondi ning ei jäeta tähelepanuta ka keerulisi teemasid nagu inimõigused ja kliimamuutused. Millised peaksid olema Eesti ja Hiina suhted 21. sajandil? Kas dalai-laama võib ka edaspidi Eestit väisata? Ja kui oluline on Hiina kaubanduspartnerina? Neile ja mitmetele teistele küsimustele otsime koos vastuseid.

Urmas Hõbepappel on Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi Aasia poliitika nooremteadur ja magistriõppekava „Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringud“ programmijuht. Tema uurimisteemade hulka kuuluvad Ida-Aasia aja- ja kultuurilugu, Tiibeti sotsiaal-poliitilised probleemid ning viimasel kümnendil peamiselt tänapäeva Hiina poliitiline mõttelugu, sotsiaalsed probleemid ja poliitpsühholoogia. Urmas Hõbepappel on lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna magistrantuuri (mag. theol.) ja Lundi Ülikooli Ida- ja Kagu-Aasia õpingute keskuse magistrantuuri. Lisaks ülikoolitööle on Urmas Hõbepappel giid ja reisijuht ning viib eestlasi reisidele nii Hiinasse, Lähis-Itta kui ka Lõuna-Ameerikasse.

Registreeru SIIN