Urmas Hõbepappel: Religioon ja rahvuslus Hiinas: sümbioos või vastuolu? (27.02)

Urmas Hõbepappeli loeng "Religioon ja rahvuslus Hiinas: sümbioos või vastuolu?" analüüsib religiooni ja rahvusluse seoseid Hiinas viimastel sajanditel. Rohkete näidetega loengus tuleb juttu konfutsianistlikust riigireligioonist Hiina Vabariigi ajal (1912-1949), religiooni rollist ateistlikus rahvavabariigis (1949-1976) ja tänapäeva Hiina rahvuslikus identiteedis.

Muuhulgas tutvustab Urmas vast loodud interdistsiplinaarset magistriõppekava “Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringud”, mis kätkeb endas nii religiooni kui ka rahvuslust puudutavaid loengukursusi ja seminare.

Aeg: 27.02, kell 14.15
Koht: Ülikooli 18-230

Urmas Hõbepappel on lõpetanud Tartu Ülikooli Usuteaduskonna magistratuuri ja Lundi Ülikooli Ida- ja Kagu-Aasia Õpingute Keskuse magistratuuri. Ta on õppinud hiina keelt Taiwani Pedagoogilises Ülikoolis ning elanud ja töötanud Hiina Rahvavabariigis. Tema uurimisvalda kuuluvad Ida-Aasia kultuur ja ajalugu ning viimasel kümnel aastal peamiselt kaasaja Hiina poliitiline mõttelugu, poliitpsühholoogia ja sotsiaalsed probleemid.