Vahetusüliõpilaseks Aasiasse!

Oled juba pikemat aega kaalunud vahetusüliõpilaseks minna aga endiselt ei tea kuhu minna? Miks mitte vaadata Euroopast kaugemale ja suunduda hoopis itta? Tutvustame sulle konkursse Aasia riikides õppimiseks 2018. aasta kevadel.

Esiteks on võimalik vahetusüliõplaseks minna Erasmus+ üleilmse programmiga. Erasmus+ üleilmne õpirännne e. international credit mobility, võimaldab üliõpilastel õppida vahetusüliõpilasena väljaspool EL riike, kellega on kõrgkoolil sõlmitud parterleping.

2018. aasta kevadel ootavad sind Aasias järgmised ülikoolid:

Hiina Rahvavabariik - Tsinghua University
Iisrael - Oranim Academic College of Education
Iisrael - The Hebrew University of Jerusalem
India - Birla Insitute of Technology and Science- Pilani

Kandideerimise tähtaeg 5. oktoober.
Kandideerimise üldised tingimused:

  • Eelistatud on magistriõppe üliõpilased, kuid kui leidub piisavalt sobilikke kursusi ning partnerkool seda aktsepteerib võivad kandideerida ka bakalaureuse teise aasta ja doktoriõppe üliõpilased:
  • Õpirände koostöökokkulepped väliskõrgkoolidega on sõlmitud valdkonnapõhiselt, et tagada, et sarnast eriala saaks ka väliskõrgkoolis õppida. Seega eelistame konkursil neid kandidaate, kes soovivad õppima minna oma valdkonna partnerkooli;
  • Kokku saab õppima minna kuni 5 kuuks (miinimum periood 3 kuud); 

Loe täpsematest kriteeriumitest ja stipendiumitest SIIT.

Teiseks, Tartu Ülikoolil on mitmeid partnerülikoole Aasias, kuhu saab samuti kevadeks kandideerida. Tähtaeg on 10. oktoober. Tutvu iga ülikooli tingimuste ja võimalustega:

Hiina Rahvavabariik: Tsinghua University

Jaapan: Hokkaido University , Gakushuin University , Kanagawa University

Korea Vabariik: Pusan University , Chung-Ang University , Soongsil University 

 

Loe ka Universitas Tartuensises ilmunud lugu Mart Velistega, kes viibis Erasmus+ üleilmse programmi raames Shanghai Ülikoolis (Hiina Rahvavabariik)!