Autor:
erakogu

Keskusega liitus suveks praktikant Saskia Lilli Lehtsalu

Puhkuste ajaks tuleb Keskusesse appi praktikant Saskia Lilli Lehtsalu. Kes ta on ja millega ta juunis-juulis tegelema hakkab võite täpsemalt lugeda tema vastustest.

Millega elus tegeled?

Peamiselt rööprähklemisega. Olen peaerialalt riigiteadlane ning keskendun rahvusvahelistele suhetele, kõrvalerialaks valisin endale usuteaduskonnast maailma usundid ning lõpetasin just teise aasta bakalaureuse õpinguid. Lisaks olen praegu Rahvusvaheliste Suhete Ringi president, Riigiteadlaste Seltsi liige ning EYS Veljesto noor liikmekandidaat. Vabal ajal meeldib mulle süüa teha, süüa ja rahulikult sõpradega tiksuda. 

Kas sul on seos Aasia ja/või Lähis-Idaga? Kui jah, mis see täpsemalt on?

Seos on olemas küll. Lõpetasin oma viimased kaks aastat keskkooli Singapuris ning kuna minu stipendium oli väga lahke, siis avanes mul ka Covidi-eelses maailmas mitmeid võimalusi just Kagu-Aasias ringi reisida. Soovitan soojalt kõigile, kuna alates vahvatest inimestest ja suurepärasest toidust (kas näete mustrit?) on tegu ka kultuuriliselt ja poliitiliselt väga mitmekülgse piirkonnaga. Lähis - Itta pole ma kahjuks jõudnud, kuid uurimisobjektina olen kanti ka ülikoolis huviga lahanud ning kui keegi kampa võtab käiks ära küll. 

Millega hakkad praktika ajal tegelema?

Mul on mitu põnevat ülesannet. Esiteks aitan ma kaasa sügisel toimuva Islami pluralismi lahkava konverentsi korraldamisega. Teiseks abistan Aasia Keskuse arutelu toimumisega augustikuisel Arvamusfestivalil. Kõige iseseisvam on ehk aga NIAS taskuhäälingu töö, kus saan oma RSRi taskuhäälingus Ringjoon saadud kogemusi praktikal Aasia Keskuse heaks kasutada. Väiksemaid ülesandeid on veel, kuid nende kolme osas olen ise hetkel kõige enam elevil. 

Mida soovid tulevikus teha?

Plaanin magistri teha rahu ja konflikti uuringute valdkonnas ning suur huvi on mul just Lähis-Ida vastu. Kuidas mu huvi realiseerub on veel lahtine, kuid ma ei välista tööd välismaal ega ka Eestis – peaasi, et mu ettevõtmised kuidagi inimeste elu paremaks teeksid. 

 

(Kultuuri)soovitus Aasia ja/või Lähis-Ida kohta

Kutsuksin ehk inimesi ülesse rohkem Aasia ja Lähis-Ida kööki avastama. Nagu öeldakse, käib armastus kõhu kaudu. Tartus tasub kindlasti (kui keegi veel pole) läbi astuda Köömenist. Kaitseväe Akadeemia ees on ka väga mõnus koht nimega Asian Chef. Kuid ei tasu ka absoluutselt karta ise kodus katsetamist. Kvartali Coopi Aasia lett on üllatavalt hästi varustatud ning netist saab täna juba kõike kätte. Lihtne ramen võtab 15 min ja on peamiselt tükeldamise töö ning karrid valmivad 30-40 min. Olgem uudishimulikud! 

 

Evelyn Pihla

Keskuses asub juhiabina tööle Evelyn Pihla

Helen Haas

Teadlikkuse tõstmise minut - kas kõik moslemid on araablased?

Raba

Juulis keskus puhkab