Autor:
Erakogu

Tutvustame uut teadurit - Anastasia Sinitsyna

On aeg tutvustada Anastasia Sinitsynat, kes liitus Aasia Keskuse meeskonnaga septembris teadurina.

  • Milline on Sinu taust ja mis pakub Sulle Aasia puhul huvi?

Minu taust tugineb kvantitatiivsetele majandusuuringutele, keskendudes eelkõige rände ja integratsiooniga seotud küsimustele. Majandusteadlasena hindan Aasia turgude tugevust ja tohutut mahtu ning usun, et Aasia tõus jätkub. Meie teadlastena ei saa sellist tähtsust ignoreerida. Ma pole kunagi üheski Aasia riigis käinud, aga tunnen tugevalt, et see on kultuuri ja traditsioonide poolest minu jaoks justkui täiesti uus maailm.

  • Millele Sa oma uurimustöös keskendud?

Praegu uurin koos meie meeskonnaga Aasia rände majanduslikku ja sotsiaalset mõju Põhjamaa ja Balti riikidesse. Eelkõige tahaksin rohkem teada saada tööturu erinevustest erinevate Aasia riikidest pärit sisserändajate rühmade vahel. Kellega Aasia migrandid elavad ja kellega nad töötavad? Ja miks just niimoodi on asjad kujunenud? Tahaksin oma plaanides põhjalikumalt käsitleda rahaülekannet Baltimaade, Põhjamaade ja Aasia piirkondadesse ja nende väljavoolu ning seda, millised tegurid võivad rahaülekannete voogu intensiivistada või vaidlustada.

  • Millised on SInu kultuurisoovitused meie jälgijatele?

Ütleksin, et kõige olulisem on püüda Aasia kultuuripraktikatest midagi uut õppida. Proovige avastada uusi maitseid ja saada uusi filme või muusikaelamusi. Või isegi õppida paar sõna jaapani keeles. Võib-olla kunagi kasutate seda!

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismi poliitilisest jõust Lähis-Idas

2020. aasta 30. juulil meie hulgast lahkunud Lee Teng-hui 李登輝, hüüdnimega Mr. Democracy, koos praeguse presidendi Tsai Ing-weniga 蔡英文.

Teadlikkuse tõstmise minut - kes on taivanlased?

Doktoritöö kaitsnud Anastasia Sinitsyna Aasia keskuse kolleegidega

Teadur Anastasia Sinitsyna kaitses doktoritöö